LV | EN

14
August

Autošosejas braucējs Vitālijs Kalmi debitē Somijas čempionātā

Ar milzīgu pieredzes bagāžu un vērtīgiem padomiem no labākajiem vietējiem braucējiem Latvijas „VitoRacing” komanda ar Vitāliju Kalmi priekšgalā atgriezusies no Somijas autošosejas čempionāta noslēdzošā posma „Legends” sacīkšu automobiļu klasē.

Lai arī vietas otrā desmita vidū trijos sacensību braucienos neliecina par lieliem panākumiem, tomēr šoreiz cīņa par pozīcijām nebija pamatuzdevums. Tā kā unikālais „Legends” klases spēkrats  šobrīd Latvijā ir vienīgais, tad mērķis Somijas vizītei bija mācīties pašiem un uzklausīt somu pilotu un mehāniķu ieteikumus.

IMG_1551

Somijas Legends

„Kā iekāpu mašīnā, tā smaids nepazuda pat pēc tam, kad sen jau sacīkstes bija noslēgušās. Vispozitīvākās emocijas par visu nedēļas nogali – gan par sacīkstēm, gan par draudzīgo attieksmi no citiem braucējiem, mehāniķiem un līdzjutējiem. Lieliska sacīkšu atmosfēra. Labākās sacensības manā desmit gadus ilgajā karjerā,” savu prieku neslēpj Vitālijs Kalmi. „Lai brauktu vismaz pirmajā piecpadsmitniekā ir ļoti daudz jātrenējas, jo vietējiem braucējiem, kuri ar „Legends” brauc jau vairākus gadus, ir augsta meistarība, bet mums tāds bolīds ir kas iepriekš neredzēts. „Legends” ir kā liels un ātrs kartings, neiespējami salīdzināt ar automašīnām, ar kādām esmu braucis līdz šim. Ir tikai gāzes pedālis, bremzes un sajūgs, nekādas elektronikas. Rezultātu izšķir braucējs, nevis automobilis.”

Par progresu gan Latvijas komandai auto regulēšanā un izprašanā, gan Vitālijam Kalmi tās pilotēšanā liecina fakts, ka pēdējā sacīkšu braucienā ātrākajam apļa laikam tika zaudētas mazāk par trim sekundēm, kaut gan pirmajos treniņos šī atstarpe bija pat 6,5 sekundes.

Jautāts par saviem nākotnes plāniem „Legends” čempionātā,
„VitoRacing” komandas pilots atbild pārliecinoši: „Pārdodu savu tagadējo BMW E92 GT2 automobili un pērku sev vēl vienu rezerves „Legends”, lai brauktu pilnu sezonu Somijā un septembrī dotos un lielo Pasaules čempionāta finālu Lasvegasā ASV, kur piedalās augstākās klases piloti no visas sacīkšu pasaules. Tā cīņa pāris milimetru no sāncenša bampera visu sacīkstes laiku ir neaprakstāma bauda!”

IMG_1293

Vitālijs Kalmi

„Somu „Legends” čempionātā braucēji izkārtojas garā peletonā – kā vilciena sastāvs ar daudziem vagoniem, līdz ar to apdzīšanas un cīņas par pozīciju ir katru sacīkstes sekundi,” sīvo konkurenci starp vairāk kā 30 dalībniekiem uzsver brauciena organizators Andis Meilands. „Viesojoties ziemeļvalstī esam vienojušies ar jaunkronēto Somijas čempionu Johan Ahokas par startu „Riga Summer Race” sacensībās, kur uz starta varētu stāties ap 5 braucējiem no Somijas un  daži pārstāvji no Krievijas, kuriem pievienosies pašmāju piloti Vitālijs Kalmi un Uldis Timaks.” Interesi par „Legends” automobiļiem ir izrādījuši arī citi Latvijas autošosejnieki.

Latvijas autosporta līdzjutēji „Legends” sacīkšu automobiļus sacensībās varēs redzēt jau 23.-24. augustā „Riga Summer Race” pasākumā, kur varēs just līdzi vietējiem pilotiem cīņā pret viesiem no Krievijas un Somijas.

Leave A Reply